تشخیص سرطان روده

تشخیص سرطان روده

آیا می دانید بهترین روش تشخیص سرطان روده چیست و آیا می توان از مبتلا شدن به سرطان روده جلوگیری کرد؟ در ادامه به توضیحات کامل می پردازیم.

جهت تماس با دکتر ستوده نیا فوق تخصص جراحی کولون و رکتوم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

88776292 – 88775549

چرا درمان سرطان روده دشوار است ؟

20 ساله پیش سرطان روده حکم یک بیماری را داشت امروزه متوجه شده ایم که سرطان روده نه یک نوع سرطان بلکه صدها نوع سرطان است متوجه شده ایم که هر نوع بیمار سرطانی درمان متفاوتی نیاز دارد. دریافتگر های سرطانی ، دریافتگر هایی است که برای درمان سرطان هدف قرار داد نیاز به اطلاعات فراوان داریم تا بتوانیم این هدف ها را شناسایی کنیم هر چه کارشناسایی دریافتگر ها و تومورها را بهتر انجام دهیم درمان بیمار هم بهینه خواهد شد .

سرطان روده بسیار متنوع است .درجات مختلف ، دریافتگر هایی با حالت مختلف دارد و بیماری نسبت به درمان های مختلف واکنش های متفاوتی نشان می دهد بنابراین با این همه تنوع باید درمانی شخصی برای هر بیمار پیدا کنیم .

تشخیص سرطان روده

تشخیص سرطان روده

پیشگیری از سرطان روده

روده بزرگ لوله ی بلندی از دستگاه گوارش است که ابتلای آن به بیماری سرطان بستگی به تغذیه ، عوامل ژنتیکی و سن بیمار دارد.سرطان روده جز شایع ترین سرطان هایی است که در امریکا وجود دارد.

بهتر است بدانید بخش عمده سرطان روده بزرگ معمولاً با پولیپ های خوش خیم شروع می شود در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود مستعد ابتلا به سرطان روده هستند .

اگر این پولیپ از همان ابتدا تشخیص داده شود و برداشته شود به سرطان تبدیل نمی شود بنابراین خیلی مهم است که افراد برای جلوگیری از سرطان چند سال یک بار کولونوسکوپی انجام دهند.

به طور کلی خوردن سبزیجات و گیاهان سبز ، حبوبات و ورزش کردن نقش مهمی در جلوگیری از بیماری سرطان روده بزرگ دارد و در صورتی که سیگاری هستید سیگار خود را بلافاصله قطع کنید و لازم است افراد بالای 50 سال مرتب تحت نظارت باشند به ویژه اگر سابقه ی این بیماری در خانواده هایشان وجود دارد .

نتیجه

سرطان روده بزرگ اگر زود و به موقع تشخیص داده شود در قیاس دیگر افراد شانس درمان وجود خواهد داشت .

برخی از خدمات دکتر سامان ستوده نیا فوق تخصصی جراحی کولون و رکتوم عبارتست از :

بیشتر بخوانید
اسپاسم روده چیست؟

فیستول مقعدی

جراحی شقاق

درمان سرطان روده

سرطان رکتوم

درمان یبوست

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

One thought on “تشخیص سرطان روده

  1. ali - آوریل 26, 2020 در 12:57 ق.ظ

    باسلام امیدوارم که این پیام رو جواب بدید وراهنماییم کتید،فردی ۳۵ساله هستم ونزدیک به ۲۰سال مشروب وسیگاروموادمصرف کردم،تقریبابیش از یکسال پیش دچاردل درهای خیلی زیادی میشدم ویوست های طولانی که گاهی به بیست روزهم میکشید،تا یک روز درزمان دفع مدفوع متوجه شدم ک درمدفوعم خون هست وچندروز بعددردبسیارشدیدکرفتم والان نزدیک ب یکسال هست ک همیشه درزمان دفع یا خون خیلی رقیق یا لخته خون یاخون درمدفوع شدم جوریکه واقعانمیتوانم دردش رابه هیچ چیزی تشبح کنم،ب دکترمراجعه کردم وبدن هیچ معاینه ای کفت هیمورییدداری،ودارو برایم نوشت استفاده کردم اماهیچ تاثییری نداشت وروزب روز بدترمیشم خداشاهده این روزهابه حدی درددارم ک فکرخودکشی ازدردبه سرم میزندچون دردش دیونم میکنه،،و یوبوست های طولانی همراه بادفع خون،و غده های رازمان دفع ک روز ب روز بزرکترمیشن رودرمقعدخودم متوجه شدم،هرجوری تمام علایم راخوندم ازکاهش وزن بی اشتهایی ک هفته ای یکبارم ازترس دفع غذانمیخورم چون دلدردشدیدمیگیرم بعدازغذا وتمام رودهام شروع ب صدامیکنن،،ازشیافت تاانواع قرص راامتحان کردم اما روز بروز بدترمیشم،،لطفا راهنمایم کنید که بیماری بنده چیه وبایدچکارکنم،ممنون میشم ازدکترای عزیزومشاورهااکرراهنمایم کنید.سپاس ازشما

    پاسخ

پاسخ

Call Now Button