بهترین جراح روده در تهران

بهترین جراح روده در تهران

سرطان روده بزرگ یکی از سرطان های شایع است که متاسفانه بیشتر افراد بر اثر مبتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند .توجه داشته باشید  تشخیص به موقع به پزشک کمک می کند تا بتواند مراحل درمانی موفق تر پیش رود .

سرطان روده بزرگ ممکن است در هر سنی روی دهد اما بیش از 90% افراد بالای 40 سال سن دارند و افرادی که سابقه ی این بیماری در خانوادشان وجود دارد بیش از دیگر افراد باید مراقب سلامی خود باشند .

شروع این بیماری چگونه است ؟

معمولاً شروع این نوع بیماری از پولیپ های خوش خیم شروع می شود و بعد از رشد در دیواره روده بزرگ به نوع بدخیم تبدیل می شوند در صورت تشخیص به موقع و جراحی و برداشت پولیپ های خوش خیم درمان صورت می گیرد .

علائم سرطان روده بزرگ

 • خونریزی رکتوم
 • یبوست
 • اسهال
 • درد های شکمی
 • کاهش وزن

توجه داشته باشید علائم نامبرده شده امکان دارد در دیگر بیماری ها  وجود داشته باشد اما اگر بعد از دو یا سه هفته این علائم ادامه دار بود بهتر است به پزشک مراجعه کنید . متاسفانه بیشتر بیماری های سرطانی و پولیپ ها در اوایل بیماری دارای نشانه خاصی نیستند و معمولاً بعد از مدتی بیماری خودش را نشان می دهد.توصیه می کنیم از آن جا که بیشتر بیماری های گوارشی بیشتر در بالای  40 سالگی رخ می دهد بهتر است بعد از سن 40 سالگی آزمایش ها ی مرتبط با روده بزرگ مرتب انجام شود .

بهترین جراح روده

درمان کامل سرطان روده بزرگ به جراحی نیاز دارد و انتخاب بهترین جراح در این خصوص بسیار مهم و ضروری است .معمولاً برای درمان امکان دارد نیاز باشد که جراحی به همراه شیمی درمانی و پرتودرمانی انجام شود تا در صد موفقیت بالاتر رود و در صورتی که تشخیص به موقع باشد احتمال درمان موفق به 80 تا 90 درصد می رسد .

برخی از خدمات دکتر سامان ستوده نیا فوق تخصصی جراحی کولون و رکتوم عبارتست از :

درمان بواسیر

درمان سرطان روده

سرطان کولون

فیستول مقعدی

بیماری های روده و مقعد

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

2 thoughts on “بهترین جراح روده در تهران

 1. بیگدلی - ژوئن 13, 2018 در 12:06 ب.ظ

  با سلام بنده به علت غده سرطان رکتوم عمل جراحی شدم و کیسه کولوستمی دارم 4 سال شده که درمان شیمی درمانی رادیو تراپی شدم واز نظر انکولوژی مشکل ندارم می تونن کیسه را بردارن و لی دکتر چراحم بهم گفته فعلا صبر کن اما تو گزارش نوشته دائمی ولی معقد را نبسته ازش پرسیدن می شه برداشت گفته اره فقط صبر کن و من می خوام بردارم ایا می شه برداشت کیسه کولوستمی را ممنون

  پاسخ
  • drsotoodeh - ژوئن 27, 2018 در 5:00 ق.ظ

   سلام
   به نظر می رسد که شما هنوز مقعد و قسمتی از انهای راست روه را دارید و اگر 4 سال گذشته و بیماری کنترل است احتمالاً میشه اینو بست حالا شاید بستنش از لحاظ تکنیکی خیلی سخت باشد که به همین دلیل جراحتون تمایل به این کار نداره شما باید معاینه و بررسی شوید احتمالاً شاید بتونیم این شانس رو بدیم که بشه کیسه رو ببندیم .

   پاسخ

پاسخ

5 × 1 =