در حین برداشتن کولون، جراح قسمت آسیب دیده یا بیمار کولون یا کل کولون را برمی دارد و سپس انتهای سالم روده را دوباره به هم می دوزد. این روش آناستوموز روده نامیده می شود. دو ناهنجاری عمده روده بزرگ که شامل بیماری دیورتیکولی و تومورهای کولون هستند، اغلب برای درمان بهینه، نیاز به جراحی برداشتن روده بزرگ دارند. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این خصوص بدانید.

جراحی برداشتن روده بزرگ چیست؟

کولکتومی یک روش جراحی برای برداشتن تمام یا بخشی از روده بزرگ است. زمانی که تنها بخشی از کولون برداشته شود، کولکتومی جزئی نامیده می شود. این روش به عنوان برداشتن روده نیز شناخته می شود. روده بزرگ بخشی از دستگاه گوارش بدن است. دستگاه گوارش مواد مغذی (ویتامین ها، مواد معدنی، کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین ها و آب) را از غذاها حذف و پردازش می کند و به دفع مواد زائد از بدن کمک می کند. دستگاه گوارش از مری، معده و روده کوچک و بزرگ تشکیل شده است. فوت اول روده بزرگ روده بزرگ یا کولون نامیده می شود. 6 اینچ آخر رکتوم و کانال مقعدی است. کانال مقعدی به مقعد (دهانه روده بزرگ به خارج بدن) ختم می شود.

انواع روش های جراحی برداشتن روده بزرگ

جراحی برداشتن روده بزرگ که در آن پزشکان در درمان بیماری ها و انسدادهای مربوط به روده استفاده می کنند، امروزه می‌تواند از طریق روش‌های لاپاراسکوپی، رباتیک و به کمک جراحی انجام شود. روش لاپاراسکوپی و رباتیک اغلب منجر به درد کمتر پس از عمل، اقامت کوتاه‌تر در بیمارستان و بهبودی سریع‌تر می‌شود. جراحی به کمک رباتیک، جایگزینی برای جراحی باز سنتی و لاپاراسکوپی معمولی است و دستان جراح را در کنترل یک پلت فرم رباتیک پیشرفته قرار می دهد. این سیستم به جراحان این امکان را می‌دهد تا حتی پیچیده‌ترین و ظریف‌ترین روش‌ها را از طریق مجموعه‌ای از برش‌های 1 تا 2 سانتی‌متری با دقتی بی‌نظیر انجام دهند. که اصطلاحا، کولکتومی نیز نامیده می شود. در این جراحی ها همه یا بخشی از روده بزرگ برداشته می شود.

علائم سرطان روده بزرگ

چه موقع برداشتن روده بزرگ انجام می شود؟

بیماری های روده، می توانند عملکرد رکتوم و کولون را نیز تحت تاثیر قرار دهند و منجر به بروز درد و ناراحتی برای فرد شوند. این جراحی، اغلب در موارد زیر توصیه می شود:

 • سرطان: بسته به اندازه و محل سرطان، قسمتی از روده برداشته می شود.
 •   بیماری دیورتیکولیت روده بزرگ (التهاب مخاط روده بزرگ): جراحی در درمان عوارض این بیماری، مانند التهاب و یا عفونت استفاده می شود.
 • انسداد روده.
 • خونریزی های شدید.

علائم سرطان روده بزرگ

سرطان روده بزرگ جزو بیماری های خاموش محسوب می شود . که شاید بیمار دیر متوجه آن شود .اما نشانه هایی دارد که بیمار باید با مشاهده آن ها، متوجه وجود مشکل شود . این موارد عبارتند از :

درد شکم، خونریزی در ناحیه مقعد، مشاهده خون در مدفوع، یبوست، دل پیچه شدید، کاهش وزن یکباره و …وجود این علائم مبنی بر لزوم عارضه سرطان نیست و باید این علائم جدی گرفته شود تا اگر مشکل روده ای به صورت حاد و مزمن وجود داشت، بتوان در زمان مناسب درمان را اغاز نمود.

خطرات برداشتن روده بزرگ

هر عمل جراحی با خطراتی برای بیمار همراه است که به این علت متخصص کولورکتال در صورت نیاز و نبود راه حل دیگر، عمل جراحی را پیشنهاد می دهد. این عوارض عموما جدی نیستند و اگر توسط متخصص با تجربه صورت گیرد ، خطرات به حداقل خواهد رسید.

برخی از این خطرات احتمالی عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی

لخته شدن خون

 • حمله قلبی و یا سکته
 • پنومونیا
 • احتمال وجود واکنش به مواد بیهوشی و ریسک ناشی از آن
 • حال اگر عمل جراحی روده به برداشتن روده بزرگ منتهی شود خطراتی مانند موارد زیر همراه است.
 • آسیب دیدگی مثانه و یا عضوهای مجاور
 • پاره شدن زخم جراحی
 • آسیب های ناشی از کلستومی از جمله آسیب پوست اطراف استوما
 • فتق برشی در قسمت جراحی

آمادگی های لازم قبل از جراحی کولکتومی

قبل از انجام جراحی باید تمام مشکلات و بیماری های قبلی خود را به جراح کولورکتال اطلاع داده باشید. داشتن بیماری های زمینه ای، خوردن دارو های مختلف حتی ویتامین ها و یا دارو های گیاهی نیز باید با پزشک هماهنگ شود . مراقبت های قبل از جراحی عموما عبارتند از :

 • متوقف کردن داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین، ناپروکسن و …
 • متوقف کردن سیگار و دخانیات
 • خوردن غذاهایی که فیبر دارند
 • خوردن آب فراوان
 • مصرف غذاهای جامد باید محدود شود، تا روده تمیز باشد.
 • روز قبل از جراحی حتما برای انجام نکات مهم با جراح خود مشورت نمایید، ممکن است در صورت نیاز جراح از شما بخواهد از 12 ساعت قبل شروع جراحی، خوردن و آشامیدن را کنار بگذارید.
خطرات برداشتن روده بزرگ

طریقه انجام جراحی برداشتن روده بزرگ

کولکتومی به دو روش باز و لاپاراسکوپی انجام می شود. در روش باز، برش طولانی در شکم ایجاد می شود تا جراح به روده بزرگ دسترسی داشته باشد. اما در روش لاپاراسکوپی، چند برش کوچک در ناحیه شکم ایجاد می شود، و پزشک با استفاده از لاپاراسکوپ به بررسی شکم و روده بزرگ می پردازد و جراحی انجام خواهد شد. این جراحی تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و بسته به نوع جراحی، جراح روده بزرگ را از ارگان ها و بافت های اطراف جدا می کند، سپس قسمت های آسیب دیده روده را بر می دارد. قبل از جراحی، هر گونه سابقه پزشکی و یا مصرف دارو از سوی پزشک بررسی خواهد شد. اشعه ایکس، آزمایش خون و الکتروکاردیوگرام نیز تجویز می شود.

مراقبت های بعد از جراحی روده 

بعد از جراحی، بیمار چند روزی را در بیمارستان تحت مراقبت خواهد بود. داروهایی جهت کاهش درد به بیمار داده می شود. پس از جراحی و زمانی که بیمار مجاز به مصرف مواد غذایی می باشد، رژیم غذایی ابتدا با مایعات شروع می شود و در صورت تحمل، رژیم غذایی جامدات نیز آغاز خواهد شد. در کل، مصرف مایعات و غذا بعد از جراحی های لاپاراسکوپیک به نسبت سایر روش های جراحی، زودتر شروع می شود.

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده زمانی می توان یک جراحی موفقیت آمیز را سپری نمود که در ابتدا زمان مناسبی برای درمان مراجعه نمایید که لازمه آن شناخت درست علائم بیماری است. مشکلات روده جزو مواردی است که زمان در بهبودی آن نقش موثری دارد و اگر به موقع آغاز شود ، ممکن است به انجام جراحی و یا برداشتن روده نیازی نباشد. در نتیجه با مراجعه به جراح روده از سلامت خود اطمینان حاصل نمایید.

دیدگاه ها

 1. رمیصا - ۲۴ تیر ۱۳۹۷ در ۲۰:۳۵

  سلام خسته نباشین
  ببخشید سوالی داشتم
  دکترها بهم احتمال عمل دادن
  گفتن کل روده بزرگم + راست روده گشاد شده .
  و گفتن کل روده بزرگ برمیدارن و از روده کوچیک کمک میگیرن
  ترس شدیدی دارم از بعد عمل میشه راهنماییم کنین؟
  و یه چیز خیلی مهمی که هست میتونم بعد عمل باردار بشم؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ تیر ۱۳۹۷ در ۰۵:۲۶

   سلام
   به طور قاطع نمی توان نظر داد زیرا شرح حالی موجود نیست و بیمار معاینه نشده است اگر قرار شود که عمل جراحی انجام دهند ، لاپاراسکوپی انجام شود وعمل جراحی باز انجام نشود احتمال بارداری بیشتر است زیرا در عمل جراحی باز امکان دارد چسبندگی ایجاد شود و امکان بارداری کمتر خواهد بود .

   پاسخ
 2. لیلا - ۸ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۸:۲۵

  سلام برادر من پارسال عمل جراحی انجام داد48 ساله است و ایلستومی شده.شیمی درمانی میشود. مدتی است از مقعد دفع داره به دکتر مراجعه کردیم گفتن که فیستول داره این عمل دفع خیلی اذیتش میکنه .شما هیچ درمانی پیشنهاد میدهید ممنون

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ در ۰۸:۲۸

   سلام بستگی به این دارد ایلستومیشون دائم باشه یا نباشد ، مقعد رو برداشته باشن یا برنداشته باشن فیستول ناحیه مقعد باشه یا در زمینه ی عود بیماری باشد با توجه به شرح حال مختصری که دادید و بدون معاینه واقعاً نمی توان راهنمایی مناسبی کرد

   پاسخ
 3. امیر - ۱۳ آذر ۱۳۹۷ در ۲۳:۱۶

  سلام
  من 26 سالمه حدود دو ماه هست که روده بزرگم رو جراحی و خارج کردن و حدود یک ماه ایستومی موقت داشتم وبعد ایستومی رو بستن ولی الان از لحاظ جنسی مشکل پیدا کردم اگه بخام کامل تر توضیح بدم الت تناسلی اصلا بزرگ نمیشه لطفا دلیلش رو بگید ایا موقت هست و درمان میشه یا این مشکل همیشگیه خیلی ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۵ آذر ۱۳۹۷ در ۰۶:۲۳

   سلام این به دو علت می تواند باشد این که اگر قبل از عمل رادیوتراپی گرفتید و اگر از عوارض رادیوتراپی باشد گذراست و مساله دیگر اینکه ممکن است به دلیل دستکاری اعصاب حین عمل جراحی باشد که بستگی دارد که این اعصاب چقدر تحت کشش قرار گرفته است که می تواند طولانی مدت تر باشد یا می تواند موقتی تر باشد که دیگر جراحتان باید بگوید که شرایط چه جوری بوده است.

   پاسخ
 4. مهدی - ۱۵ آذر ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۶

  با سلام خدمت آقای دکتر.خانوم بنده چند سال پیش بخاطر بیماری کولیت روده و بخاطر اینکه دیگه هیچ دارویی تاثیری بر بیماری نداشت بالجبار کل روده را از بدن خارج کرد..و دکتر جراح و دکتر گوراش بیمار وعده داده بودند که بعد از جراحی حدود یک سال بیمار بخاطربرداشتن کل روده بزرگ مجبورخواهدبود درطی روز چندین بار (باعرض معذرت به توالت برود) وبعد از گذشت یک سال این موضوع کمتر خواهد شد..ولی متاسفانه پس از گذشت ۴ سال هنوزهیچ فرقی در این موضوع نداشته و دراکثرشبها خانوم بنده طی یک شب چندین بار به دستشویی میرود
  آیا این موضوع عادی هست و یا مشکلی در جراحی بوده؟؟ لطفا راهنمایی کنید .خواهشن

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۴ آذر ۱۳۹۷ در ۱۳:۲۲

   سلام در مورد بیماری که معرفی کردید اصولاً بعد از جراحی قرار نیست حتی یک سالم بگذره بعد از جراحی بیمار باید زندگی عادی داشته باشد .
   ممکن است شکمش چند باری در طول 24 ساعت بیشتر از قبل کار کند اگر این حالتی که توضیح داده اید باشد حتماً مشکلی وجود دارد و نیاز است بررسی شود .الزماً نمی خواهم قضاوتی دراین موضوع داشته باشم ولی این مسئله کاملاً غیر طبیعی است .

   پاسخ
 5. امیر - ۱۵ آذر ۱۳۹۷ در ۱۴:۲۴

  خیلی ممنون از پاسختون من رادیو تراپی نداشتم ومیتونه به خاطر دلیل دوم باشه شما گفتید که میتواند طولانی مدت تر باشد یا موقتی تر منظورتون این بود که در نهایت درمان میشه؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۹ آذر ۱۳۹۷ در ۰۹:۳۰

   سلام ، شما می توانید از یک اورولوژیست کمک بگیرید و جراح شما بهتر می تواند اظهار نظر کند تا اون عمل لگنی که انجام دادن در چه ناحیه ای بوده است و چقدر به اعصاب مجاور نزدیک بوده علاوه بر این می توانید از اورولوژیست ها هم کمک بگیرید

   پاسخ
 6. نسیم هژبری نیا - ۱۶ آذر ۱۳۹۷ در ۱۷:۴۰

  با سلام بیمار ما به دلیل سرطان کولون در ناحیه سیگموییدی 25 سانت از مقعد در نوبت جراحی است سی تی اسکن بقیه اعضا سالم است، به علت سابقه خانوادگی که دارد جراح تصمیم به برداشت کل روده بزرگ گرفته، و به خاطر سنگ کیسه صفرا هر دو جراحی همزمان میشوند، حدس میزنیم که جراحی باز باشد، ایا امکان لاپاراسکوپی وجود ندارد؟ ایا با این روش بیمار باید از کیسه خارجی استفاده کند یا نه؟ به علت سالم بودن رکتوم امکان شرایط بهتری برای بیمار هست؟ بسیار سپاسگذارم

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۹ آذر ۱۳۹۷ در ۰۹:۴۰

   سلام
   سابقه ی خانوادگی تنها علت نمی تواند باشد .سرطان روده دلیلی بر نیازی قطعی به انجام برداشتن کل روده ی بزرگ نیست و حالت های دیگری باید کنارش باشد تا لازم باشد کل روده برداشته شود و دومین مساله این است که من به تجربه دیدم که وقتی تعدد عمل جراحی همزمان داریم عوارض را بالا می برد که بعضی از جراحان انجام می دهند ولی من خودم ترجیح می دهم که کیسه صفرا در مرحله ی دیگری عمل شود .
   مسئله ی بعدی این است که بله حتی عمل جراحی سرطان سیکموییدی ایشان با لاپاراسکوپی قابل انجام است و نیازی هم به طور معمول نباید به کیسه ای که می فرمایید باشد

   پاسخ
 7. حمید - ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۳

  سلام بنده 19 ساله یک سال کولیت روده دارم دکتر بعد از کولونوسکوپی دوم میگه باید روده بزرگ در بیاریم میخواستم بدونم اگه در بیارن چه مشکلاتی برام پیش میاد ایا دفعات دستشویی مثل ادم عادی میشه یا بیشتر میشه یا مشکلات دیگر من خیلی نگرانم لطفا پاسخ بدید ممنون.

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۰۷:۵۵

   سلام با خارج کردن روده بزرگ قاعدتاً دفع شما بیشتر خواهد شد البته روده بزرگ به تنهایی کافی نیست و باید راست روده هم برداشته شود البته برای اینکه بیمار دچار بی اختیاری ادرار نشود از داخل روده کوچک محفظه ای درست می شود تا به جای راست روده که وجود ندارد یک مخزنی باشد تا مواد مدفوعی و ترشحات تجمع پیدا کنند .ممکن است تعداد دفعات مدفوع بیشتر شود که جای نگرانی نیست .

   پاسخ
 8. داود - ۱۱ مهر ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۰

  سلام
  خانم بنده تقریبا ۴ ساله که به بیماری گوارشی مبتلا شده که اوایل فقط یبوست می شدند که این موضوع باعث ایجاد هموروئید شده و ۳ساله که اجابت مزاجشون به شکل اسهال شده و چندین بار کلونوسکپی شده اند که هیچ عارضه ای تو رودش مشاهده نشده است و این اواخر که یه عکس رادیولوژی چند مرحله ای ازش گرفتند که اولش قرص intestinal transit marker خوردند ،عکسشو بردیم پزشکش می گن باید روده بزرگ باید کلا برداشته بشه می خواستم بدونم روده بزرگ که هیچ عارضه ای ندارد و هیچ دارویی تابه حال مشکلشو حل نکرده و هرروز دلپیچه و اسهال و تهوع داره و هموروئیدش خونریزی داره آیا با برداشتن روده بزرگ و رفع مشکل هموروئید از طریق جراحی، کل مشکلش رفع خواهد شد؟و آیا به زندگی عادی برمیگرده؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۷ آبان ۱۳۹۹ در ۰۶:۴۶

   سلام ، با شرح حالی که ارائه دادید بنده قانع نشدم که بیمار شما نیازی به جراحی داشته باشد. زیرا اصولا برداشتن روده کمکی به درمان اسهال نمی کند مگر اینکه دچار بیماری التهابی روده باشند و هموروئید ایشان با برداشتن روده درمان نخواهد شد. باید مدارک بیمار شما بررسی شود تا سپس بتوان درباره روش درمان بیمار شما تصمیم گیری کرد.
   یا شما منظور پزشک معالجتون را خوب متوجه نشدید و یا اینکه تصمیم درستی گرفته نشده است.

   پاسخ
 9. #$ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ در ۱۵:۳۴

  سلام وقت شما بخیر همسرمن مرد۲۹سالس یک ساله که متوجه شدیم کولیت اولسروزداره و نوع شدیدش هست الان یکماهه داره سینورا مصرف میکنه دکتر گفتن اگه سرسه ماه بهبودی حاصل نشه باید عمل کنه الان تواین یکماه تغییری نکرده و درد مداوم داره از عمل هیچ اطلاعاتی نداریم و خیلی میترسیم میشه واضح برامون توضیح بدین که عوارض بعد عمل چطوره چندجاخوندم نوشته بود احتمال انسداد روده وجود داره میخوام بدونم اگه بعد عمل همچنان خطری تهدیدش میکنه میشه اصلا عمل نکنه؟ممنون میشم جواب بدین خیلی مهمه برام

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۷ آبان ۱۳۹۹ در ۰۶:۳۲

   سلام در مورد بیماری که معرفی کردید، لازم است این نکته را بیان کنیم که؛ یکی از علت هایی که بیمار مبتلا به کولیت اولسروز ممکن است نیازمند انجام عمل جراحی باشد این است که بیمار پاسخ به درمان دارویی ندهد.
   عمل جراحی که برای کولیت اولسروز انجام می شود، برداشتن کل روده بزرگ و تقریبا قسمت عمده راست روده است و همچنین از روده کوچک باید محفظه ای ایجاد شود و محفظه را باید به انتهای راست روده که باقی مانده است پیوند زده شود. این عمل جراحی می تواند باز یا بسته باشد و معمولا کیسه موقتی همزمان با جراحی اصلی برای بیمار گذاشته می شود و بعد از اینکه از پیوند روده مطمئن شدیم کیسه را می بندیم.
   انسداد روده ممکن است در اثر هر گونه عمل جراحی شکمی ایجاد شود و به دلیل احتمال اتفاق افتادن انسداد روده نباید بیمار را از انجام جراحی که برای وی لازم است محروم کرد.چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با شماره 02188776292 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. افشار - ۷ آبان ۱۳۹۹ در ۱۵:۰۷

  سلام آیا بعد از جراحی روده میتوان عادی زندگی کرد ؟ مثلاً ورزش کرد ؟ یا در مهمانی ها بدون ترس از باد معده حضور داشت ؟ میشه راجب هزینه این جراحی هم بگید ؟ مرسی کلا راجب بعد از عمل یه صحبتی داشته باشید

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۷ آبان ۱۳۹۹ در ۰۶:۲۲

   سلام بعد از جراحی روده زندگی عادی ادامه دارد. البته ممکن است نسبت به محلی که روده برداشته شده، سن بیمار، وسعتی از طول روده که برداشته شده است و برخی مسائل دیگر فرد شکمش بیشتر کار کند و مجبور باشد بیشتر به دستشویی رود. اما عمدتا زندگی عادی ادامه دارد، ورزش می توانید بکند، مهمانی برود و …
   در ارتباط با هزینه جراحی روده ام که سوال کردید یک سوال کلی است زیرا بستگی دارد چه نوع عملی انجام شود، نوع عمل بسته باشد و یا باز، سن بیمار و… در میزان هزینه تاثیر دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188776292 تماس بگیرید

   پاسخ
 11. بهزاد - ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۰

  سلام من دیورتیکولوز روده نزولی وسیگمویید دارم برابر کلونسکوپی به صورتmoorseenمیباشد ایا عمل نیاز به کلوستمی یا کیسه دارد.؟ممنون

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ در ۰۷:۱۳

   سلام دیورتیکولوز کولون الزاما نیاز به عمل ندارد و خیلی از بیماران یا افراد مبتلا هستند و فقط تحت نظر می مانند. به این منظور که اسهال و یبوست را باید کنترل کنند، نفخم شکم نکنند و فقط تحت نظر می مانند. متوجه کلمه moorseen که نوشتید نشدم ولی همان طور که عرض کردم الزاما نیاز به عمل وجود ندارد مگر در عوارض دیورتیکولوز.

   پاسخ
 12. میثم . ک - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در ۰۴:۴۳

  سلام
  وقت تون بخیر
  ببخشید پدرم ابتلا ب رکتوم شده
  ۶ ماه پیش پرتودرمانی و شیمی درمانی صورت گرفته بعد از گذشت این زمان مجدد مریضی عود کرده و دکتر متخصص گفته کل روده بزرگ درگیر شده و باید کل روده بزرگ برداشته شود.ایا راه حل دیگه ای هم وجود داره ؟
  ممنون

  پاسخ
 13. محمد مرادب - ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ در ۰۶:۴۱

  سلام
  حدود ۲ سال با مشکل دفع مواجه بودم. دکترها همه میگتند یبوست داری
  بعد از کلونوسکوپی متوجه شدند داخل روده بزرگ تومور ( بدخیم) وجود داره
  فاصله از مقعد ۵ سانت و به طول ۱۱ سانت
  ۲۸ جلسه پرتودرمانی انجام دادم.
  نظر دکتر اینه ۳ جلسه شیمی درمانی انجام بدم بعد عمل جراحی
  کیسه موقت بزارن و بعدا بردارن
  فقط دکتر میگه چون فاصله تا مقعد ۵ سانته احتمالا کیسه دایم استفاده کنم.
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۴ مهر ۱۴۰۰ در ۰۸:۵۲

   سلام روزتون بخیر
   اگر برایتان مقدور است میتوانید به یک متخصص دیگر مراجعه کرده و نتایج آزمایش خود را نشان دهید چون ممکن است گاهی تومور پایین تر قرار گرفته باشد یعنی به مقعد نزدیکتر باشد. انجام این عمل رئی خانم ها و آقایان شرایط متفاوتی را دارد و در واقع در مردان سختر است در واقع جای نگرانی وجود ندارد عمل راحتی است

   پاسخ
 14. مریم - ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۲:۱۳

  سلام،پدرمن کل روده بزرگشوبرداشته والان فقط روده باریکوداره،میخاستم بپرسم فرق داشتن ونداشتن روده بزرگ چیه؟کیسه و..نزاشتن، ببخشیدچطور بایدادرارداشته باشه یاهضم غذا،خواهشاج بدیدمرسی

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۴ مهر ۱۴۰۰ در ۰۸:۴۱

   سلام روز شما بخیر
   فردی که روده بزرگشون برداشته شده است از نظر هضم مواد غذایی با مشکلی روبه رو نخواهد بود در واقع روده بزرگ در بدن افراد مسئول جذب آب مدفوع است در حقیقت زمانی که فردی این ناحیه از بدن را ندارد تعداد دفعات مدفوع بیشتر از حد معمول است و مدفوع شل تر می شود. البته این موردی که ذکر شد ممکن است در برخی از افرد هم رخ ندهد در واقع مسئله قطعی و همیشگی نیست.

   پاسخ
 15. زهرا - ۲۹ آذر ۱۴۰۰ در ۲۳:۲۶

  سلام خسته نباشید همسرم شش ماه پیش جراحی کولیپ روده بزرگ انجام داده و شش ماه با کیسه کلوستُمی به دستور دکترش سر کرد و در حدود ۱ ماه است که عمل برداشت کیسه کلوستُمی رو انجام داده … ولی در حال حاضر به عفونت دو کیسه دیگر برایه برداشت عفونت به همسرم وصل کردن و یکبار هم دو هفته پیش تخلیه عفونت انجام داده است… ولی باز عفونت دارد ، من خیلی نگرانش هستم لطفا اگر میشود ما رو راهنمایی کنید . مچکرم

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۵ دی ۱۴۰۰ در ۰۶:۱۸

   سلام . به دلیل عدم رویت مدارک پزشکی می توانیم بگوییم چند حالت وجود دارد. احتمال دارد پیوند روده دچار نشتی شده باشد و یا اینکه بیمار به دلیل بیماری التهابی روده عمل شده و حالا مشخص شده که تشخیص بیماری کولون باشد که ممکنه زمانی که کیسه را برمی دارند نشتی روده دیده بشه . این امکان هم وجود دارد که پیوند روده در عمل اول به دلیل گذشت زمان محل پیوند دچار تنگی شده و بعد از برداشتن کیسه ترشحات به راحتی عبور نکرده و باعث شده در آن محل نشتی داده و بخیه ها جوش نخورده. بهتر است به پزشکتان مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود.

   پاسخ
 16. رامین - ۲۹ آذر ۱۴۰۰ در ۲۳:۳۳

  سلام من ۳ ماهه عمل روده انجام دادم و پولیپ کلون داشتم و روده من رو حدود ۱۵ سانت بریدن الان موقع دسشویی مدوفوع ابکی یا چسب ناک هست میخواستم ببینم طبیعی هست یا مشکل دیگری دارم

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۱۵ دی ۱۴۰۰ در ۰۶:۱۳

   سلام اگر کولونوسکوپی شده اید و مطمئن هستید مشکل دیگری در روده ها ندارید جای نگرانی وجود ندارد.

   پاسخ
 17. میلاد - ۱۱ دی ۱۴۰۰ در ۰۴:۰۲

  سلام ببخشید من هفته پیش مادرم به خاطر داشتن پولیپهای زیاد کل روده بزرگشو در اوردند این میتونه مشکل ساز بشه و ایا عمرشون کمتر میشه؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۰۸

   اگر فقط روده بزرگ برداشته شده، اجابت مزاج سریعتر اتفاق می افتد. اما از لحاظ طول عمر و دریافت مواد ضروری بدن مشکلی ایجاد نمی شود.

   پاسخ
 18. محسن - ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ در ۱۴:۵۸

  سلام دکتر عزیز بنده سندرم گاردنر دارم دکتر تشخیص برداشت روده داده سنم ۳۵هست شغلم یکم سنگین هست. مشکلی پیش نمیاد عمل کنم ؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۰۴

   با سلام. عمل جراحی ربطی به کار سنگین ندارد و حتما عمل رو انجام بدین و انشاله هیچ مشکلی واستون پیش نمیاد

   پاسخ
 19. محمد - ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ در ۰۳:۲۳

  سلام دختر بنده 12سال عمر دارد بعد از دوبار کلونوسکوبی مجبور به عمل در بیمارستان محمد کرمانشاهی شدیم متاسفانه مجدد بعد از 15روز روده مسدود میشه به بیمارستان طبی کودکان اعزام شدیم اونجا هم تحت عمل جراحی قرار گرفت ولی باز بعد از 12روز مجدد مسدود شده و دباره عمل شده ، نمی‌دونم تا کی این دکترا می خوان هر 15روز یه بار عمل شکم این طفل را عمل کنند به خدا دیگه دل اینو نداریم خواهشن راهنمایی کنید

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۰۴

   با سلام. بیمار بهتر است در بیمارستان مفید تحت نظر باشند و انتقال ایشان به جای دیگر به صلاح نمی باشد.

   پاسخ
 20. منافی - ۵ مرداد ۱۴۰۱ در ۲۱:۳۱

  سلام.بنده 40سالمه و پولیپ روده بزرگ دارم. تشخیص دکتر پس از کولونوسکوپی و جواب پاتولوژی یا نمونه پلیپ این بود که خوش خیم هست و خیلی کوچک هستند. و سوال من از شما اینه که آیا با دارو میشه درمان بشم یا باید کلا روده بزرگم برداشته بشه. ممنونم از شما

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۷

   با سلام، درمان پولیپ روده با دارو امکان پذیر نمی باشد. لذا در صورت عدم برداشت کامل پولیپ در حین کولونوسکپی باید جراحی مجدد انجام شود

   پاسخ
 21. نرگس - ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۶:۲۳

  سلام بعد از جراحی برداشتن روده آسیب مثانه وجود دارد نشانه های آن چیست؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۳ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۰

   با سلام خیر این امکان وجود ندارد

   پاسخ
 22. محمود - ۹ آبان ۱۴۰۱ در ۱۷:۱۵

  سلام و درود خدا
  من ناراحتی اعصاب و روان دارم و حدودا ۵۰درصد از قدرت عضلاتم را از دست دادم.
  از قبل بیماری مشکلات یبوست شدید داشتم و بعد بیماری خیلی بدتر شده و مسهل ها هم جواب نمیدن.
  خیلی اوضاع خرابی دارم وبا کمک انگشت با بدبختی و خونریزی شدید عمل دفع رو انجام میدم.سال ها قبل هم کلونسکپی شدم ولی نتیجه نگرفتم.
  ممنون میشوم لطف بفرمایید.

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۳

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 23. مینا آقایی - ۲۴ آذر ۱۴۰۱ در ۰۰:۴۱

  سلام مادرم من عمل روده بزرگ انجام داده قسمتی از انتهای روده رو برداشتن بعد بیست رود یبوست شده حتما باید شکم کارکن بخوره تا بتونه دفع کنه
  چیکار باید بکنیم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ در ۰۷:۴۹

   با سلام، اگر دفع سخت است یا تغذیه درست ندارند، یا تحرک ندارند که لازم است این موارد اصلاح شود. یا برداشت از ناحیه راست روده بوده، این موضوع تا یک سال طبیعی است. راذیوتراپی و شیمی درمانی هم در این امر موثر است. مصرف ملین ها توصیه می گردد.

   پاسخ
 24. فرشاد - ۳ دی ۱۴۰۱ در ۰۰:۵۸

  سلام
  وقتتون بخیر
  من بر اثر عفونت شکم
  ۷۵ سانت از روده بزرگ من رو برداشتن و الان کیسه کلوستومی موقت دارم
  میخواستم ببینم بعد از عمل و برگرداندن روده به حالت اولیه آیا به زندگی عادی بر میگردم یا نه؟
  منظورم از نظر تعداد دفعات دفع در طول روز هستش.
  اگه توضیح بیشتر بدید از نظر عوارض ممنون میشم

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ در ۰۷:۴۳

   با سلام،اگر از روده بزرگ برداشته شده، هیچ مشکل وجود نخواهد داشت. در صورت برداشت از راست روده، ممکن است مدفوع کامل تخلیه نشود. تکرر مدفوع ایجاد شود یا در صورت خانم بودن و داشتن زایمان کمی بی ااختیاری مدفوع اتفاق بیافتد

   پاسخ
 25. حمید - ۳ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۹:۳۴

  باعرض سلام میخواستم بدونم بعد برداشتن روده بزرگ آیا بیمار به حالت اول خودش برمیگرده یا باید تا آخر عمر از شلنگ یا راه دیگه خروج مدفوع داشته باشه.

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۳

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 26. مریم - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۲:۳۶

  سلام خسته نباشید داداش من غده داشته تو روده بزرگ ونزدیک مقعد تقریبا ۴ماه پیش غده رو برداشتن وکولوستومی براش گذاشتن اونروز گفتن بعد ۴۰روز برمیداریم کیسه رو ولی الان ۴ماهه هنوز برنداشتن و میگن مشکلش تنگی رودس که بخیه زدن ایا احتمال داره که با وجود این مشکل کیسه به طور دائم باشه یا نه الانم بهش گفتم ۶ماه دیگه بیا

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۳

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 27. مجتبی.ک - ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۵:۰۹

  با سلام ببخشید من پدرم تقریبا دو هفته عمل روده و آپاندیس انجام داده که دکتر جراحشون گفتن یکم از روده اشون مورد داشته و دادیم برای آزمایش، ولی بعد دوهفته بعد عمل هنوز درد دارن میخواستم ببینم طبیعی هست؟ممنون

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۲

   با سلام شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 تماس بگیرید

   پاسخ
 28. سیامک - ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ در ۱۴:۴۰

  سلام برادرم 45 سال دارد کولونوسکوپی شد و پولیپ های ریزی مشاهده شد دکتر قصد دارد تمام روده بزرگ را بجز 10 سانت بردارد و دلیلش را ایجاد و برگشت پولیپ در آینده عنوان می کند آیا نمی شود فقط همان قسمت را برداشت که پولیپها هستند؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۲۳

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 29. کیارش - ۵ فروردین ۱۴۰۲ در ۰۷:۵۸

  سلام خسته نباشید من ۲۵ سالمه و حدود یک ماه پیش عمل روده انجام دادم و کل روده بزرگ‌منو برداشتن الان ی چند روزی هست متوجه شدم که عدم نعوظ دارم دلیل چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 30. کیارش - ۵ فروردین ۱۴۰۲ در ۰۸:۱۳

  سلام وقت بخیر من ۲۵ سالمه و حدود یک ماه پیش کل روده بزرگمو در آوردن بخاطر وجود پلیپ های زیاد الان چند روزی هست که متوجه شدم عدم نعوظ دارم ممکنه بخاطر عمل باشه و اسیب رسیده باشه و راه درمانش چیه اگ میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 31. کیارش - ۵ فروردین ۱۴۰۲ در ۰۸:۱۹

  سلام وقت بخیر من ۲۵ سالمه و کل روده بزرگ حدود یک ماه میش بخاطر پلیپ های زیاد در اوردن ولی الان چند روزی هست متوجه شدم که عدم نعوظ دارم ممکنه حین عمل آسیب رسیده باشه راه درمانش چیه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۲۲

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 32. محمد - ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۷:۲۳

  سلام وقتتون بخیر
  پدر من چسبندگی و سوراخ شدن روده به همراه تومور داشته که حدود 20 سانت از رودشو برداشتن. خواستم بدونم امکان بازگشت بیماری هست و چه مواد غذایی نباید مصرف کنن؟؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲ شهریور ۱۴۰۲ در ۱۰:۴۱

   با سلام. هر امکانی وجود دارد. اما بیمارانی بوده اند که با وجود این بیماری سال ها عمر کزده اند

   پاسخ
 33. مهرداد سنجابی - ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۴:۲۳

  سلام بنده ۵۷ ساله هستم و حدود ۳۰ سال کولیت السروز مزمن داشتم بعد از هر سال کولونوسکوپی تشخیص پیش سرطانی دادن وگفتن کل روده بزرگ باید برداشته شه عمل جراحی کردن و کل روده بزرگ و راست روده رو برداشتن و کیسه موقت گذاشتن بعد ۵ ماه کیسه رو برداشتن که بعد ااز سه روز از عمل دوم چسبندگی شدید روده پیدا کردم که دوباره عمل کردن تا دفع از مقعد شروع بشه الان ۳ ماهه بعد برداشتن کیسه مشکلات زیادی دارم دفع زیاد همراه با دلپیچه شدید و درد هموروئید و گاهی بی اختیاری مدفوع چیکار کنم به زندگی عادی قبل از عمل برگردم لطفا راهنمائی کنید

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۲۱

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 34. رضا یوسفیان - ۱ خرداد ۱۴۰۲ در ۲۱:۳۴

  سلام جناب دکتر
  مادر۶۸ ساله من ۹ ماه پیش عمل باز برداشتن روده بزرگ به همراه تومور بدخیم راداشتند و چند جلسه هم شیمی درمانی شدند که در پی آن به شدت ضعیف و کم خونی شدید پیداکرد و دکتر توصیه کردند شیمی درمانی قطع شود .در حین شیمی درمانی مجددا سونوگرافی و سیتی اسکن رنگی نشان داد در قسمت خم کولون و زیر خم کبد ،یک تومور دیگر در حال رشد است و پس از چندی با درد شدید در بیمارستان بستری شدند و با نصب درم ونمونه برداری و کولونوسکوپی اعلام کردند دوباره تومور بدخیم در کولون رشد کرده وخونریزی هم دارد .عفونت زیادی هم در حال دفع از درم نصب شده هستش . از شما عاجزانه خواهش دارم راهنمایی بفرمائید آیا امکان عمل یا کاری جهت تسکین درد یا التیام بیماری وجود دارد ؟؟ پزشک جراحشون فعلا گفتند به دلیل ضعف شدید بدنی احتمال عمل وجود ندارد و تصمیم گیری را به ۳ هفته آینده و بعد از جواب پاتولوژی و خشک شدن عفونت داخلی مومول کرده اند . صبر شما را ارج مینهیم
  ممنون

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۲۰

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 35. مرتضی رضائیان - ۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۰۳:۱۱

  سلام.من 15 سانت از رودم سیاه شده بود و برداشتم.از اون موقع به بعد هر از گاهی دردهای بدی سراغم میاد که براثر تخلیه نشدن مدفوع و گاز شکممه. بعد از عمل گفتن چسبندگی داری تا اخره عمر.میخواستم ببینم اگه عمل پیوند روده کنم از این شرایط خلاص میشم یا نه یا راه دیگه ای هست که دچار این چسبندگی ها نشم

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۲۰

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 36. ز. س - ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ در ۰۰:۲۹

  سلام پدر من چندروزی هست به علت پولیپ. روده بزرگش را کامل در اورده. تازه از آی سی یو به بخش منتقل شدن
  خواستم ببینم تا چندروز باید چیزی نخورن و اینکه آیا امکان پیوند روده یا استفاده از روده مصنوعی وجودداره یا نه؟؟؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲ شهریور ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۷

   با سلام. باید پرونده بیمار مورد بررسی قرار بگیرد

   پاسخ
 37. بیمار مسن - ۱۳ تیر ۱۴۰۲ در ۱۰:۴۰

  سلام آقای دکتر.
  مادرم ۷۱ ساله هستن.چهار سال پیش سرطان پستان گرفتند و فقط توده برداشته شد به همراه پرتودرمانی،و در این چهار سال قرص مصرف میکردند.
  چندین سال است که یبوست شدید دارند.
  و حدود یکسال هست که به صورت متناوب اسهال میشوند،دو ماه یبوست،یک هفته اسهال خیلی شدید و به همین صورت….
  تا اینکه یک هفته اسهال شدید سیاه شدند.
  به دنبال کلونوسکوپی متوجه سرطان بدخیم روده شدیم که تمام روده بزرگ را گرفته است.
  و دکتر گفتن تمام روده باید برداشته شود.
  آیا با این سن و سابقه دیابت و فشار خون و چربی و کم خونی و بیماری قلبی که رگ های قلب تنگ است.
  صلاح است عمل انجام شود؟
  خوشبختانه هنوز سرطان به معده و کلد و … سرایت نکرده.
  آیا اگر عمل کنند بعد عمل زنده میمانند؟
  شانس زنده ماندن با عمل بیشتر است یا بدون هیچ اقدامی تا خود سرطان باعث مرگ شود؟
  در کدام صورت بیمار عمر بیشتری دارد؟
  اگر قرار است بعد عمل با اذیت فوت شوند آیا رنج سرطان کپتر از بیمارستان و عمل نیست؟
  خواهش میکنم جناب دکتر پاسخ بدهید در دو راهی بدی قرار داریم
  میترسم مادرم نتوانند عمل و شیمی درمانی راتحمل کنند،حداقل با سرطان زمان بیشتری زنده میمانند و رنج عمل و بیمارستان را ندارند

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۹

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 38. فاطمه - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ در ۰۰:۳۰

  سلام وقتتون بخیر.من دختر ۲۰ ساله ای هستم که توی نوزادیم روده ام عمل شده و یه گره کوچیکی بوده توی روده ام که برداشته شده.جای این بخیه روی شکمم هست و فرو رفتگی هم داره.من ۲۰ ساله توی عذابم که آیا من توی آینده میتونم باردار بشم یانه؟میشه لطفا اگه میدونید جواب بدید.

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲ شهریور ۱۴۰۲ در ۱۰:۲۹

   با سلام. بله مشکلی ندارد. برای بررسی بیشتر می توانید به دکتر زنان مراجعه کنید.

   پاسخ
 39. امیر - ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ در ۰۰:۱۷

  با سلام و وقت بخیر
  پدر من با ۷۴ سال سن حدود دو هفته پیش به علت کانسر کولون مورد عمل جراحی قرار گرفتن و قسمتی از روده بزرگ در ناحیه خم کبدی برداشته شده.
  همه چیز نرماله براش و غذا هم به طور نرمال مصرف میکنن و دکترشون بعد عمل جراحی براش آمپول زیر جلدی رقیق کننده خون
  استامینوفن
  پنتو پرازول
  زینک پلاس و نوروبین تجویز کردن
  فقط مشکلی که هست اینه که فشار خونش بالاتر رفته (بین ۱۴-۱۵) ،تکرر ادرار پیدا کردن شب ها و هر ۲-۳ ساعت یه بار نیاز به ادرار پیدا میکنن ولی روز از نحوه ادرار یا دفعش شکایتی نداره،آیا این حالات نرمال هستن؟
  مخصوصا تکرر ادرار شبها اذیتش میکنه
  در آزمایش ها ،سونوگرافی و مدارک قبل عملشون نشون میداد که مشکلی در پروستات وجود نداره

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۶

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 40. ی ک - ۵ مهر ۱۴۰۲ در ۰۱:۲۳

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  ببخشید روده برادرم پولیپ داره طبق کولونوسکوپی که سال 88گرفتیم دکتر گفت که سرطانی هستنو باید برید پیوند روده.. هم بابا و هم خواهرم و یک داداشم با همین مریضی وفات کردن از 35 سال به بالا مریضی کم کم شروع به سرطان میشه. خواهشا ی راهنمایی بکنید الا چکار باید بکنیم آیا روده بزرگ رو اگه بردارن بجاش چی میزنی کیسه که خارج از بدن باشه یا روده مصنوعی؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی‌ام کنید

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۵

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ
 41. ناشناس - ۲۵ مهر ۱۴۰۲ در ۰۲:۱۱

  سلام وقت بخیر کسی که روده بزرگش رو عمل کردن برداشتن و شکمش هی صدا میده راه درمانی وجود داره؟؟؟؟

  پاسخ
  • drsotoodeh - ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۳

   با سلام. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره های 02188776292 – 02186081463 جهت دریافت تایم ویزیت تماس بگیرید.

   پاسخ

ارسال دیدگاه

تماس سریع