کیست مویی چیست ؟

کیست مویی یکی از بیماری های شایع است که موجب التهاب در ناحیه انتهایی ستون فقرات می شود در واقع به جای اینکه مو به سمت بیرون رشد پیدا کند برگشت مو صورت می گیرد و مو در داخل بافت، زیر پوست رشد پیدا می کند و موجب التهاب ، توده و ترشح در اطراف خود می شود.

جهت تماس با دکتر ستوده نیا فوق تخصص جراحی کولون و رکتوم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

88776292 – 88775549

علت بروز کیست مویی چیست ؟

عوامل های مختلفی در بروز کیست مویی موثر است که عبارتند از :
• در خانواده هایی که پر مو هستند بیماری کیست مویی بیشتر دیده می شود
• این بیماری بیشتر در دهه ی دوم و سوم زندگی بیشتر دیده می شود .
• آقایان جوان بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند .
• افرادی که کار نشسته دارند بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند
• افرادی که محل کار یا محل زندگی آن ها به گونه ای است که تعریق بیشتری دارند بیشتر دیده می شود .

درمان کیست مویی

در صورتی که کیست مویی پیشرفته باشد و با عفونت همراه باشد بهترین درمان جراحی است.جراحی به دو روش باز و بسته انجام می شود در روش باز بعد از خارج کردن کیست مویی بخیه زده نمی شود اما در روش بسته بعد از خارج کردن کیست مویی بخیه زده می شود.توجه داشته باشید هیچ کدام از روش های جراحی به صورت صد درصد و مطمئن نیست یکی اصل مهم در درمان این بیماری این است که موهای آن ناحیه باید حتماً لیزر شود زیرا بعد از درمان موفق جراحی اگر بیمار در آن ناحیه رشد مو داشته باشد به صورت مجدد باعث عود بیماری می شود.

کیست مویی
کیست مویی

آیا بعد از درمان کیست مویی امکان بازگشت وجود دارد ؟

در صورتی که تخلیه به صورت کامل صورت نگرفته باشد امکان بازگشت کیست مویی وجود دارد و لازم است بعد از درمان کیست مویی با لیزر حذف موهای زائد با لیزر حتماً انجام شود در غیر این صورت امکان بازگشت کیست مویی وجود خواهد داشت .

آیا درمان کیست مویی اورژانسی است ؟

اگر کیست مویی همراه با آبسه باشد سریعاً آبسه باید توسط متخصص تخلیه گردد اما اگر تشخیص بر این بود که کیست مویی تنهایی عارض شده است عمل جراحی کیست مویی دیگر اورژانسی نیست و بیمار می تواند در اسرع وقت جهت این جراحی مراجعه کند برای مثال اگر دانش آموزی در دوران امتحان به سر می برد می تواند جهت جراحی کیست مویی برای بعد از امتحانات برنامه ریزی کند در نظر داشته باشید اگر این جراحی بیش از اندازه به تعویق بیفتد منجر به عوارض دیگری چون فیستول مقعد می شود .

نتیجه بیماری کیست مویی

در انتخاب جراح خود دقت لازم را به عمل آورید و انتخاب بهترین روش درمان را به جراح خود بسپارید تا نتیجه برای شما با رضایت کامل به همراه باشد .

برخی از خدمات دکتر سامان ستوده نیا فوق تخصصی جراحی کولون و رکتوم عبارتست از :

فیستول مقعدی

جراحی شقاق

درمان سرطان روده

سرطان رکتوم

درمان یبوست

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

ارسال دیدگاه

تماس سریع